Velux


0216 592 18 84

Velux Cati Pencereleri

Velux Teras Çatı Duman Tahliye Penceresi

Velux Duman Tahliye Çatı Penceresi ; Birçok projede, özellikle apartmanların ve ofislerin merdiven araları ile endüstiyel binalarda, duman tahliyesi yasal bir zorunluluktur.

teras cati duman tahliye penceresi4

VELUX Teras çatı duman tahliye penceresi CSP, bu yasal zorunluluklara hizmet etmek amacıyla düz ve düşük eğimli uygulamalar için geliştirilmiş çok yeni bir sistemdir. Temel olarak teras çatı penceresinin tüm özelliklerine sahip olup, bu pencereye duman tahliye motoru entegre edilmiş halidir. 100x100 cm ve 120x120 cm olmak üzere iki farklı boyutta mevcuttur. Teras çatı duman tahliye pencereleri günlük havalandırma amacıyla da kullanılabilir.

teras cati duman tahliye penceresi1 duman-tahliye-penceresi

Teras çatı duman tahliye pencereleri hem dışardan, hem de içerden teras çatı pencerelerimize benzediğinden her iki modelin de aynı çatı üzerinde birlikte kullanılması mümkündür.

teras cati duman tahliye penceresi2

Sistem çalışma prensibi

Acil durum ünitesi KFK 100 veya duman dedektörü KFA 100 devreye girdiğinde, kontrol sistemi KFX 110 (tek pencere için) ya da KFX 120 (iki pencere için) aracılığıyla pencereye entegre duman tahliye motoru harekete geçerek pencereyi 50 cm açmakta ve duman tahliyesi sağlamaktadır.

Günlük havalandırma için duvar anahtarı KFK 200 kullanılmalıdır.

Sistem ile birlikte aşağıdaki ek üniteler kullanılmalıdır:
Kontrol sistemi KFX 110 (tek pencere için) ya da KFX 120 (iki pencere için)
Duman dedektörü KFA 100
Acil durum ünitesi KFK 100
Günlük havalandırma için duvar anahtarı KFK 200 (opsiyonel)
Yağmur sensörü KLA 100 (opsiyonel)

teras cati duman tahliye penceresi

 

certified logo

Avrupa EN 12101-2 sertifikasına sahiptir.

Velux Güneş Tünelleri

Velux Güneş Tünelleri; Güneş tünelleri, çatıda entegre siyah poliüretan eteklikleri ve kir tutmaz katmanlı, 4 mm güçlendirilmiş camdan oluşuyor. Montajı oldukça kolay olan güneş tünelleri, 2 ya da 6 metre uzunluğa kadar uygulama imkanı ve yüksek yansıtıcılı iç yüzeye sahip boruları ile optimum ışık çözümü sunuyorlar.

Velux Gunes Tuneli Uygulama Modelleri

Devamını oku: Velux Güneş Tünelleri

Velux Düz Teras Çatı Penceresi

Velux Düz Teras Çatı Penceresi ; Düşük eğimli çatılarda pencere uygulaması, Her mekanda gün ışığı. Teras çatıya sahip birçok evde, ofiste, okul ya da hastanede düşey pencerelerden uzakta, bina çekirdeğine yakın, iç bölümlerde kalan alanlar çoğunlukla gün ışığından oldukça az faydalanabilirler. Yeni teras çatı sistemleri ile bu alanlara ihtiyaç duyulan gün ışığı ve temiz havayı estetik bir tasarımla sunmaktayız. Teras çatı sistemleri, 0-15 derece arası düz veya düşük eğimli çatı ve teraslarda kullanılmaktadır. Sistem iki modelden oluşmaktadır: uzaktan kumanda ile açılıp kapanabilen akıllı versiyon CVP ile sadece doğal aydınlık almanın yeterli olduğu mekanlar için sabit versiyon CFP.

Duz Cati Teras Penceresi Modeli

Ürün detayları
Sistem, uzun ömürlü PVC profil, lamine edilmiş yalıtımlı çift camdan (--73U) oluşan çatı penceresi ve 3-5 mm kalınlığında akrilik şeffaf renkli koruyucu kubbeden meydana gelmektedir.

Enererji tasarrufu
Düşük U-değeri (1,1) sayesinde enerji verimliliğini arttırmakta, sağlıklı ve konforlu bir iç mekan iklimi yaratmaktadır.

Ses yalıtımı
Ürün, üstün bir ses yalıtımına sahiptir. Örneğin saç kurutma makinesi 80 dB, bulaşık makinesi 50 dB, normal bir konuşma 60 dB iken Teras çatı penceresinin ses geçirgenliği 46 dB'dir.

Gün ışığının kontrolü
Sadece VELUX Teras çatı sistemleriyle kullanılan özel perde seçenekleri de mevcuttur. Perde seçenekleri -FMG- uzaktan kumandalı olarak sunulmaktadır. Eğer sabit versiyon teras çatı penceresi CFP tercih edilmişse perde yine kullanılabilir. Ek olarak tekli kontrol ünitesi KUX 100 satın alınması yeterli olacaktır.

Velux Teras Çatı Penceresi Ölçüleri
Duz Cati Teras Penceresi Olculeri

1.Teras Çatı Sistemleri Uygulama Modelleri
Duz Cati penceresi

2.Teras Çatı Sistemleri Uygulama Modelleri

Velux cvp cati penceresi

3.Teras Çatı Sistemleri Uygulama Modelleri

Velux Teras Cati SistemleriVelux Cati penceresi Duz Cati sistemleri

Teras Çatı Sistemleri Teras pencere Detayları

 

Konfor
Uzaktan kumanda sistemlerimiz io-homecontrol sistemine sahip en son teknoloji ile donatılmıştır. 

Perdeler
Uzaktan kumandanıza tek bir dokunuşla, perdelerinizi kapatabilirsi

Mükemmel ısı yalıtımı

Büyük açılış açısı tarafından geliştirilmiş havalandırma fonksiyonuModern vitrin tasarımı-motor çerçevesinde entegre

Elektrik Pileli ahenkli bir atmosfer sağlar

Uyarlanabilir

Uzaktan kumanda ile kolay kontrol

Ani yağmura karşı koruma olarak Yağmur sensörü

Yalıtım cam İndirimli yağmur gürültü sayesinde (iç LSG)

Teras Çatı Sistemleri ; Velux Teras çatı Penceresi hakkında detaylı bilgi Lütfen Bizi arayın... TEL:0216 592 18 84

Velux Duman Tahliye Çatı Penceresi

Velux Duman Tahliye Çatı Penceresi; Velux duman tahliye sistemleri, tek pencereli merdiven boşluğundan, yüzlerce penceresi olan üretim tesislerine kadar geniş kullanım alanına sahip olup duman ve ısıyı tahliye ederek yangın çıkış yollarına erişimi kolaylaştırmak amacıyla kullanılmaktadır. Sistem EN 12101-2 uyarınca test edilmiş ve sertifikalandırılmıştır.

duman tahliye penceresi3

VELUX merdiven boşluklarında duman tahliyesi için standart çözümler sunmaktadır.
Acil çıkış noktalarının yangın sırasında dumansız kalmasını sağlamaktadır.

duman tahliye penceresi4

Bina yönetmelikleri uyarınca zemin alanı 1000 m2'den fazla olan odalarda otomatik duman tahliye sistemleri kurulmalıdır.Her duman bölgesi başına minimum 10 m2'lik aerodinamik bağımsız alan olması uygundur.

duman tahliye penceresi2

VELUX duman tahliye penceresi, EN 12101-2 doğal duman ve ısı tahliye vantilatörleri standardı anlamına gelen CE işaretine sahiptir. Bu standart, pencerenin ve rüzgar deflektörünün aşağıda belirtilen testlerden geçtiğini ifade eder:

duman tahliye penceresi