Velux Teras Çatı Duman Tahliye Penceresi


0216 592 18 84

Velux Teras Çatı Duman Tahliye Penceresi

Velux Duman Tahliye Çatı Penceresi ; Birçok projede, özellikle apartmanların ve ofislerin merdiven araları ile endüstiyel binalarda, duman tahliyesi yasal bir zorunluluktur.

teras cati duman tahliye penceresi4

VELUX Teras çatı duman tahliye penceresi CSP, bu yasal zorunluluklara hizmet etmek amacıyla düz ve düşük eğimli uygulamalar için geliştirilmiş çok yeni bir sistemdir. Temel olarak teras çatı penceresinin tüm özelliklerine sahip olup, bu pencereye duman tahliye motoru entegre edilmiş halidir. 100x100 cm ve 120x120 cm olmak üzere iki farklı boyutta mevcuttur. Teras çatı duman tahliye pencereleri günlük havalandırma amacıyla da kullanılabilir.

teras cati duman tahliye penceresi1 duman-tahliye-penceresi

Teras çatı duman tahliye pencereleri hem dışardan, hem de içerden teras çatı pencerelerimize benzediğinden her iki modelin de aynı çatı üzerinde birlikte kullanılması mümkündür.

teras cati duman tahliye penceresi2

Sistem çalışma prensibi

Acil durum ünitesi KFK 100 veya duman dedektörü KFA 100 devreye girdiğinde, kontrol sistemi KFX 110 (tek pencere için) ya da KFX 120 (iki pencere için) aracılığıyla pencereye entegre duman tahliye motoru harekete geçerek pencereyi 50 cm açmakta ve duman tahliyesi sağlamaktadır.

Günlük havalandırma için duvar anahtarı KFK 200 kullanılmalıdır.

Sistem ile birlikte aşağıdaki ek üniteler kullanılmalıdır:
Kontrol sistemi KFX 110 (tek pencere için) ya da KFX 120 (iki pencere için)
Duman dedektörü KFA 100
Acil durum ünitesi KFK 100
Günlük havalandırma için duvar anahtarı KFK 200 (opsiyonel)
Yağmur sensörü KLA 100 (opsiyonel)

teras cati duman tahliye penceresi

 

certified logo

Avrupa EN 12101-2 sertifikasına sahiptir.